Jemen ABDULKAREEM - single farmer edition

od Tribes of Mokha Roastery

5.0(1x recenze)
339 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Krajina
Jemen výběrová káva Jemen
Region
Anis
Použití
Filtr
Chuťový profil
Citronová tráva, Meruňky, Toffee
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Suché (natural - unwashed)

Výběrová káva Jemen Abdulkareem - Single Farmer Edition z praźírny Tribes of Mokha Roastery je charakteristická tóny meruněk, toffee a citronové kůry.

Druhé vydání edice Jeden Farmář od Tribes of Mokha!

Nanoloty Jeden Farmář jsou získány přímo od jemenských farmářů, kteří sklízejí poměrně malé množství kávových třešní za sezónu. Produkce v malém měřítku dovoluje zvláštní pozornost, péči a důkladnou kontrolu kvality skrze celý produkční řetězec. Zatímco jsou nanoloty asociovány s exkluzivitou a znamenitostí, je zde i další stránka významná hlavně pro jemenské farmáře.

Kvůli nedostatku moderní farmářské infrastruktury, neexistující vládní podpoře a celkové ekonomické a humanitární krizi v zemi, produkce jemenských farmářů je omezena. Kromě toho je nesmírně náročná vnitřní logistika výroby, zejména logistika dodávání kávy na trhy, natož její export. Kávové plantáže jsou ve odlehlých horských vesnicích a aby se káva dostala ke spotřebiteli, musí cestovat nebezpečnými horskými cestami a skrze četné vojenské a kmenové bezpečnostní stanoviště. Aby ji bylo možné exportovat, musí se dostat na letiště nebo do přístavu, které jsou nejen daleko, ale také těžko dosažitelné, z důvodu probíhajících nepřátelských akcí a blokování silnic. To může zapříčinit pozdržení logistického plánu či jeho úplné zrušení.

Tyto podmínky diktují, že množství kávy, které je možné sklidit a prodat v jedné sezóně z jemenské kávové farmy jsou několikanásobně menší, než z podobně velké farmy v jakékoliv jiné zemi produkující kávu. Část sklizně se stane součástí kolektivu farmářů z regionu a pečlivě vybraná nejlepší káva sklizně se stane farmářským nanolotem.

Zakoupením tohoto lotu a zajištěním spravedlivé ceny, která počítá s drsnými překážkami v produkčním procesu, můžeme přímo podpořit farmáře, jeho rodinu a půdu produkující kávu.

Tento nanolot pochází z vesnice  Al-Sarbah, nacházející se v regionu Anis, který je domovem pro 12 kávu produkujících vesnici. Anis je docela kamenitý a suchý, s průměrnou sluneční expozicí okolo 6 hodin. S péči a oddaností farmářů vznikají komplexní a odlišné chutě.

Káva v edici Jeden Farmář je Udaini Kobari typica, pěstovaná ve výšce 2040 m.n.m. Je přírodně zpracovaná zemědělcem Abdulkareem Mohammed Abdulmoghni.

Abdulkareem je 47letý bývalý důstojník armády, nyní se plně věnující pěstování kávy. Má ženu a pět dětí a produkce kávy mu dovoluje podpořit jeho rodinu a jeho starší rodiče.

Tuto sezónu Abdulkareem sklidil 378,5 kilogramů červených třešní - což po zpracování odpovídá 75 kilogramům zelené kávy. Část produkce se stane součástí farmářského kolektivu,  a zbývající část lotu je to, co vám s poctou a hrdostí můžeme představit.

Zákazníci také nakoupili

Redroaster
Brazílie FINCA CACHOEIRA - Redroaster
Rebelbean
Rwanda HUYE MOUNTAIN - Rebelbean

Hodnocení (1x)

Hodnocení celkem
5.0 / 5
Doporučuje
100%
1 z 1 uživatelů
Jonathan Ton 3. Březen
Hodnocení: Doporučuje produkt
Mňam! Tribes of Mokha mě fakt baví!

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí