Etiopie YE GENET

od Coffee Source

5.0
273 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffee Source
Krajina
Etiopie výběrová káva Etiopie
Region
Guji
Použití
Filtr
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Suché (natural - unwashed)

Vynikající etiopská káva zpracovaná suchou metodou. Pan Tsegaye se pyšní už druhou úspěšnou zpracovatelskou stanicí po již zaběhnuté a známé stanici Sasaba. Je to marné, kvalita se nezapře. Tahle káva chutná opravdu výjimečně a ohromě nás baví. Má jedinečný, pro některé až šokující, chuťový profil a vysokou sladkost.

Farmář a zpracovatelská stanice

Náš dodavatel spolupracuje s panem Tsegaye Hagos – majitelem Sasaba zpracovatelské stanice již přes 5 let. Pan Tsegaye je výjimečný tím, že rok co rok dodává stabilně vysoce kvalitní kávy, vypěstované v regionu Guji. Po jeho úspěchu se zpracovatelskou stanicí Sasaba se pustil do nového projektu s názvem Genet. S reputací, kterou si získala Sasaba lehce přilákal farmáře z okolí, které do Genetu nosí svou kávu na zpracování. Momentálně Genet sdružuje 800 farmářů s průměrnou velikostí farem 25 hektarů.

Na stanici podporují farmáře kromě know-how i finančními odměnami za kvalitně sesbírané a vyselektované kávové třešně. Popularitu si však stanice získává i díky sociálním projektům, kterými se snaží zlepšit podmínky pro společnost. Právě teď třeba budují základní školu, která bude sloužit dětem místních obyvatel.

Káva

Káva z téhle oblasti je jedinečná jak na pohled, tak na chuť. Zrna jsou mnohem menší než u jiných heirloomů a mají unikátní chuťové charakteristiky. Dohromady stanice vyprodukuje 18mil. kg kávy. Deset milionů kg kávy tvoří zrna zpracovaná promytou metodou, z kterých je až 80% výběrové kvality (specialty grade) a osm milionů kg kávy je zpracované suchou metodou, z kterých je 25% výběrové kvality. Výběrová káva, zpracovaná suchou metodou se následně suší na afrických postelích 8 až 14 dnů.

Další kávy od Coffee Source

Coffee Source
Brazílie FAZENDA KLEM - Coffee Source
Coffee Source
Burundi KIREMA - Coffee Source
Coffee Source
Rwanda KILIMBI - Coffee Source
Coffee Source
Etiopie GORA KONE - Coffee Source
Coffee Source
India BALMAADI ESTATE - Coffee Source

Zákazníci také nakoupili

Kofio set Aeropress Aerobie
Dripper Hario V60-02 - měděný
Brewista Smart Scale II™  digitální váha se stopkami

Hodnocení (1x)

Hodnocení celkem
5.0 / 5
Doporučuje
100%
1 z 1 uživatelů
Jaroslava ověřený zákazník 19. Březen
Hodnocení: Doporučuje produkt

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí