Burundi KIREMA

od Coffee Source

4.3(2x recenze)
215 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffee Source
Krajina
Burundi výběrová káva Burundi
Region
Kayanza
Použití
Omni, Espresso, Filtr
Chuťový profil
Karamel, Šípek, Citrónová bazalka
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Promyté (washed)

Kávy z Burundi jsou plné překvapení. Chuťový profil může připomínat komplexní šálek kávy z Keni, ale její mnohostrannost se vyrovná nejlepším kolumbijským kávám. Lidé častokrát srovnávají, nebo je dokonce vzájemně zaměňují, kávy z Rwandy a Burundi. Kávy z Burundi se liší svojí „šťavnatou“ aciditou a jsou velice komplexní, a tím nabízejí jedinečnou diverzitu daného regionu. Naše Kirema má až karamelovou sladkost a chutná po šťavnaté rebarboře a citronové bazalce


Do zpracovatelského závodu Kirema nosí svoje poctivě sesbírané kávové třešně kolem 3800 farmářů z okolí. Jenom kolem 200 z nich nosí svojí sklizeň osobně a zbytek přispívá do takzvaných sběrných stanic, rozmístěných po regionu, odkud se pak třešně svážejí do zpracovatelského závodu Kirema.

Burundi je velice chudá země s jedním z nejnižších HDP v Africe. Momentální politická situace je poměrně nestabilní a mnohým připomíná špatnou politickou situaci z devadesátých let.

Opravdovou, hlavně logistickou výzvou je i obchod s kávou. Káva se dá nakoupit většinou jenom FOT (Free on truck), podobně jako je tomu v Rwandě, nebo Demokratické Republice Kongo. Druh tohoto obchodu je mnohem riskantnější než obvyklý FOB (Free on board), protože nákupce nese riziko od momentu naložení kávy na auto, která putuje dlouhou cestu, přes jiné země až k pobřeží na export.

Káva od pražírny Coffee Source pochází od partnera Cafe Imports, který v Burundi operuje již několik let a neustále překvapuje svou pestrou nabídkou kvalitních šťavnatých káv z této skromné země. 

Zákazníci také nakoupili

merchant
merchant
merchant
merchant
merchant

Hodnocení (2x)

Hodnocení celkem
4.3 / 5
Doporučuje
100%
2 z 2 uživatelů
MattB ověřený zákazník 5. Červen
Hodnocení: Doporučuje produkt
Na můj vkus velice jemná. Měl jsem už zajímavější Burundi.
Kristina Čablová ověřený zákazník 17. Květen
Hodnocení: Doporučuje produkt
Tato káva mě velmi mile překvapila. Za málo peněz hodně muziky. Svěží, čistá, opravdová lahůdka.

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí