248 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffee Source
Krajina
Rwanda výběrová káva Rwanda
Region
Nyamasheke
Použití
Omni, Espresso, Filtr
Chuťový profil
Černý bez, Limetka, Ostružina
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Promyté (washed)

Výběrová káva Rwanda Kilimbi z pražírny Coffee Source s charakteristikou ostružin, bezy a limetky.

Letos již druhá skvělá Rwanda! Na zpracovatelské stanici Kilimbi si dali ohromnou práci se selekcí třešní a díky tomu vyprodukovali čistou a šťavnatou promytou kávu. Připomíná nám sladký ostružinový džem, ovocnou limetku a květinový černý bez.

Na zpracovatelské stanici Kilimbi produkují díky dobře nastavením procesům čisté a konzistentní kávy. Proto je toto místo, kde náš partner každoročně nachází jedny z nejlepších káv.

Všechny třešně jsou tříděny ručně několikrát během zpracování. Hned po ručním sběru se proberou nedozrálé a poškozené. Pak jsou třešně namočené v bazénech s vodou. V tomto bodu se odstraní tzv. „floaters“ - defektní třešně, které jsou lehčí a vyplují na povrch. Pak se třešně strojově zbaví dužiny a zůstanou obalené v pergamenu. Znova jsou zrna namočeny, tentokrát pořád v pergamenu a pravidelně se promíchávají. Díky promývaní ve vodních kanálech si kávová zrna zachovají čistou chuť a vytřídí se do různých kvalit dle hustoty. Největší hustotu mají zrna označena A1, která jsou zachycena v přihrádkách na dně už od začátku promývaní. Stupeň A1 a A2 jsou výběrové kávy a stupeň A3 a A4 jsou kávy komerční kvality. Mezi stupněm A1 a A2 kvalitativně rozdíl nemusí být žádný, jde o rozdíl v hustotě zrn.

Když jsou zrna v pergamenu vytříděna dle hustoty, jsou ještě jednou promyta ve vodě. Pak se přenesou na místo kde se znova vytřídí, hlavně od hmyzem napadených zrn, a následně se suší. Průměrná doba sušení na naše výběrové kávy je až 35 dnů.

  • Region: Nyamasheke
  • Zpracovatelský závod: Kilimbi
  • Lot: 18101
  • Nadmořská výška: 1600 – 1850 m.n.m
  • Odrůda: Bourbon
  • Zpracování: promytá metoda
  • Acidita: střední
  • Chuťový profil: ostružinový džem, bez černý, limetka

Další kávy od Coffee Source

Coffee Source
Brazílie FAZENDA KLEM - Coffee Source

Zákazníci také nakoupili

Hodnocení

Hodnocení celkem
0.0 / 5
Doporučuje
0%
0 z 0 uživatelů

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí