Panama FINCA HARTMANN

od Coffeein

250 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffeein
Krajina
Panama výběrová káva Panama
Region
Chiriqui
Použití
Omni, Espresso, Filtr
Chuťový profil
Maliny, Ostružina, Tmavá čokoláda
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Medové (honey)

Výběrová káva Panama Finca Hartmann ze slovenské pražírny Coffeein je charkateristické tóny malin, ostružin a tmavé čokolády.

V roce 1891 se na Moravě (tehdy ještě v Rakousko-Uhersku) narodil Alojz Strasil Hartmann. Alojz se v roce 1912 jako 21-letý rozhodl pro dobrodružství a odcestoval do Panamy. Zajímala ho archeologie, a proto se rozhodl prozkoumat okolí vulkánu nedaleko Panama City. Tam se poznal i se svou manželkou, německou emigrantkou Susan Troetsch. Po svatbě se přestěhovali do regionu Santa Clara, kde od vlády koupili 500 hektarů půdy a založili kávovníkových farmu. 100 hektarů daroval jednomu ze svých synů Ratiborovi.

Ratibor v pěstování kávy našel svou vášeň. Proto od svých sourozenců odkoupil zbývající části farmy a se svými 5 dětmi udělali seriózní rodinnou firmu. Cíl byl jasný, pěstovat kávu výběrové kvality - speciality grade. Každý z členů rodiny má na starosti jinou funkci, jako je pěstování, kultivace, kontrola kvality, školení sběračů a marketing. Farma se nachází v pralese a kávovníky rostou ve stínu jiných stromů. Jak sami říkají, chtějí do přírody zasahovat co možná nejméně, proto okolní stromy nechávají na místě a ani nijak neupravují. To sice ztěžuje práci sběračem, ale kvalita je prvořadá. Farma je rozdělena na několik menších lotů, podle nadmořské výšky a odrůdy.

  • Původ: Santa Clara, Renacimiento, Chiriqui
  • Farma: Hartmann
  • Zpracovatelská stanice: Hartmann
  • Půda: vulkanická, bohatá na minerály
  • Odrůda: 100 % Catuai
  • Zpracování: polo-promyté (honey)
  • Nadmřská výška: 1400 - 2000 m n. m.
  • sklízeň: ruční, únor – duben2018

Zákazníci také nakoupili

Hodnocení

Hodnocení celkem
0.0 / 5
Doporučuje
0%
0 z 0 uživatelů

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí