273 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffee Source
Krajina
Etiopie výběrová káva Etiopie
Region
Sidamo
Použití
Filtr
Chuťový profil
Divoká jahoda, Meruňky, Zelený čaj
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Promyté (washed)

Výběrová káva Etiopie Gora Kone z pražské pražírny Coffee Source s charakteristikou zeleného čaje, meruněk a lesních jahod.

Etiopie – země, kde vše kolem kávy začalo. Vždy nás nadchne svými příběhy a také kvalitou kávy, kterou každý rok nabídne. Vždy hledáme ty nejlepší, abyste si je vychutnali jak na filtru, tak v espressu. V obou vynikne její čajový a citrusový charakter.

Zpracovatelská stanice Gora Kone leží v regionu Arsi, poblíž místní řeky Nensebo a vesnice Werka. Zpracovatelská stanice poskytuje obživu pro 700 až 800 farmářů. Tyto „rodinné“ farmy mají v průměru kolem 3ha. Kromě kávovníků tu rostou stromy Acacia a Wanza, které poskytují kávovníkům ochranu před silným sluncem.

Sklizeň probíhá na farmách selektivně a kávové třešně se sbírají většinou od listopadu do ledna a postupně jsou zpracovávána na stanici Gora Kone. Naše promytá verze byla fermentovaná pod vodou kolem 42 až 46 hodin. Přitom se voda každých 12 hodin měnila za čerstvou z řeky Gerenbicho, která ústí do řeky Nensebo. Po zpracování jsou kávová zrna sušena na afrických postelích kolem deseti až dvanácti dnů. Africké postele jsou postavené na kopci a tudíž při sušení dopomáhá příroda silnějším prouděním vzduchu. Pak káva odpočívá a po měsíci se vydá do světa.

  • Region: Sidamo
  • Zpracovatelský závod: Gora Kone
  • Nadmořská výška: 1900 - 2050m.n.m
  • Odrůda: heirloom
  • Zpracování: promytá metoda
  • Acidita: střední
  • Chuťový profil: meruňky, zelený čaj, lesní jahody

Další kávy od Coffee Source

Coffee Source
Keňa KAMWANGI AA - Coffee Source

Zákazníci také nakoupili

The Brew Project
Etiopie MUSTAFA ABAKENO - The Brew Project

Hodnocení

Hodnocení celkem
0.0 / 5
Doporučuje
0%
0 z 0 uživatelů

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí