210 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffee Source
Krajina
Burundi výběrová káva Burundi
Region
Kayanza
Použití
Omni, Espresso, Filtr
Chuťový profil
Čokoláda, Jablko, Rybíz
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Promyté (washed)

Výběrová káva Burundi Gahahe z pražírny Coffee Source s charakteristikou rybízu, jablka a čokolády.

Jestli máte rádi keňské kávy, určitě si zamilujete naši druhou Burundi. Burundi Gahahe je ovocná, sladká, komplexní káva, kterou doprovázejí rybízové chutě s jablečnou aciditou a čokoládovou dochutí. Producenti a farmáři si dali opravdu záležet na zpracování. Selekce defektů pod UV světlem snižuje výrazně jejich výskyt a zaručuje vysokou kvalitu této kávy a také její konzistenci.

Zpracovatelský závod Gahahe leží v provincii Kayanza. Nadmořská výška závodu a okolních farem se pohybuje kolem 1800 metrů nad mořem. V závodě Gahahe je zaregistrovaných 1771 producentů kávy (neboli farmářů), kteří každý pěstují průměrně kolem 240 kávovníků. Zpracovatelská stanice je vybavená 10 nádržemi na fermentaci, 2 nádržemi na namáčení třešní a polem se 180 stoly na sušení a 18 stoly na před-sušení.

V poslední době se klade velký důraz na odstranění tzv. bramborového defektu (častý defekt u káv z Burundi a Rwandy, při kterém už i jedno nakažené zrnko způsobuje v chuti kávy bramborovou příchuť). Obecně známým faktem je, že výskyt defektu lze výrazně snížit pouze pečlivou selekcí defektních zrn, a proto se na selekci soustředilo mnoho stanic v oblasti. Národní kávový institut spustil osvětu a doporučil farmářům před přinesením kávových třešní na zpracovatelskou stanici promývání a selektování třešní v řece. Na zpracovatelské stanici Gahahe dostanou farmáři za takto extra tříděné třešně zaplacené prémie.

  • Nadmořská výška: 1700 m.n.m
  • Odrůda: Bourbon
  • Acidita: střední

Další kávy od Coffee Source

Coffee Source
Rwanda FUGI - anaerobic - Coffee Source

Zákazníci také nakoupili

Mlýnek Hario Skerton PRO
Konvice Hario Bona Enamel 0,8l

Hodnocení

Hodnocení celkem
0.0 / 5
Doporučuje
0%
0 z 0 uživatelů

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí