Brazílie FLOR DO BAGACO

od Coffee Source

5.0(2x recenze)
210 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffee Source
Krajina
Brazílie výběrová káva Brazílie
Region
Minas Gerais
Použití
Omni, Espresso, Filtr
Chuťový profil
Hruška, Mléčná čokoláda, Nugát
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Suché (natural - unwashed)

Výběrová káva Brazílie Flor Do Bagaco z pražírny Coffee Source s charakteristikou nugátu, hrušek a mléčné čokolády.

Jestli také milujete výběrové kávy s nižší aciditou, tato ručně sbíraná Brazílie z malé farmy bude pro Vás ta pravá! V chuti je plná čokolády a nugátu s jemnou hruškovou aciditou. Farma Flor do Bagaco je projektem Marie Amparo, která usiluje o produkci exkluzivní brazilské kávy a pěstování bez pesticidů. 

V roce 2015 se Marie do Amparo na své farmě v Lajinhe, Minas Gerais, rozhodla změnit přístup k pěstováni kávy a postupně přejít dle inspirace z farmy Fazenda Klem na organické pěstování kávy. Momentálně o certifikát BIO stále usilují, takže oficiálně káva organická není, i když je pěstována stejnými principy. Farma je výjimečná nejenom pěstováním bez pesticidů, ale také pečlivým tříděním zrn, které po sběru probíhá.

Samotná farma disponuje základním mechanickým vybavením a dokážou tady tak zpracovat kávy promytou, suchou ale i „honey“ metodou. Na rozdíl od většiny káv z Brazílie je káva z farmy Flor do Bagaco sbíraná ručně. Každý rok na farmě spolupracují se stejnými sběrači, ke kterým mají férový přístup. Pracují a zdokonalují se všichni společně.

Po sběru se třešně třídí hned v několika krocích. Jak při mokré metodě pomocí vody, tak při suché metodě během sušení v otevřeném skleníku a nakonec před balením hotových zelených zrn na export. Tak se Marii Amparo postupně plní její sen, nabídnout lidem ejí kvalitní kávu jak v Brazilii, tak tuto sezónu u nás v Evropě.

  • Odrůda: Catuai
  • Nadmořská výška: 700 m.n.m
  • Farma: Flor do Bagaco / Maria do Amparo Drumond

Zákazníci také nakoupili

Hodnocení (2x)

Hodnocení celkem
5.0 / 5
Doporučuje
100%
2 z 2 uživatelů
Jiří ověřený zákazník 2. Listopad
Hodnocení: Doporučuje produkt
Dostal jsem vzorek na vyzkoušení, výsledek v Chemexu byl nádherně voňavý (hlavně ovocně dejme tomu hruškově :D ) a samozřejmě též velmi chutný. Za sebe bych doporučil hlavně pour over metody, vzhledem ke stupni pražení to není vhodné na nic jiného. ...Více
Peter ověřený zákazník 27. Červen
Hodnocení: Doporučuje produkt
Brazilské kávy nemám velmi v oblibě, kvůli jejich konzervativním chutím, ale tato od Coffee Source mě velice překvapila. Doporučuji ji vyzkoušet všemi způsoby, mně nejvíce sedí V60.

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí