da Matteo

O nás

Tel: +46 31-380 33 10
Adresa: Box 2392
403 16, Göteborg
Švédsko
Web: damatteo.se
Sociální:

"Naše první kavárna Café Java byla otevřena v roce 1993 v Vasagatanu. O dva roky později jsme otevřeli Caffé Espresso ve Victoriapassagenu, které tehdy bylo drsnou oblastí v centrální části Göteborgu. O několik let později jsme prodali kavárnu a přestěhovali se na pár let do Itálie. Po návratu do Švédska jsem pracoval jako konzultant v odvětví kaváren, ale cítil jsem, že mi chybí skutečné řízení kaváren.

V roce 2003 jsme otevřeli da Matteo v Marstrandu, ve stejném domě, ve kterém bydlela moje rodina. 

Od samého začátku, v roce 2003, jsem měl v Marstrandu sen o pražení vlastní kávy. Chtěl jsem vytvořit nový výraz - směs mezi italskou a nordickou kavárnou. Měl jsem nutkání, ale musel jsem čekat další čtyři roky, než se můj sen splnil. Téhož roku byl poslední rok, než se naše kavárna v Marstrandu zavřela.

V červenci 2007 da Matteo Vallgatan spatřila kavárna světlo světa ve Vallgatanu 5 v Göteborgu. Najednou jsme se museli postarat o úplně nový produkt a úplně nový způsob práce - business to business. Produkt požadoval, abychom se dozvěděli vše o nákupu, profilech pečení, profilech ochutnávky a o jakých produktech vhodných pro trh.

Během několika let jsem také toužil po pečení vlastního chleba. V roce 2008 a 2009 byl ve Stockholmu na vzestupu trh s kvalitním chlebem a cítil jsem, že nastal čas na podobný koncept v Göteborgu. V dubnu 2010 jsme měli příležitost převzít krásný prostor v Magasinsgatanu 17A, hned vedle Vallgatanu 5. Zde jsme spojili naší novou pražírnu kávy, pekárnu a kavárnu. Nyní jsme založili výrobu v srdci Göteborgu, s otevřenými oblastmi pro výrobu kávy a pečení, jednoduše prostor, kde můžeme prokázat své řemeslo.“

Matts Johansson, zakladatel da Matteo