Thajsko SAKET

od Caffka

4.6(3x recenze)
270 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Caffka
Krajina
Thajsko
Region
Doi Saket
Chuťový profil
Čokoláda, Koření
Stupeň pražení
Střední
Metoda přípravy
Espresso, Mokka konvička, French Press, Chemex, Chytráček, Aeropress
Způsob zpracování
Promyté (washed)

Výběrová káva Thajsko Saket z pražírny Caffka s příjemnou charakterisitkou čokolády a koření.

Thajsko není typickou zemí, ze které by se dovážela výběrová káva. Důvody jsou dva. Thajsko je zemí středních příjmů a obchod s kávou se zde stále rozvíjí. To znamená relativně vysoké výrobní náklady na relativně nenáročný kávový trh. Tím pádem se na zdejším trhu prozatím nevybudoval silný segment s výběrovou kávou. V rámci třetí vlny existuje v Bankoku a Chang Mai několik dobře etablovaných řemeslných pražíren a kaváren. Tyto pražírny začaly kupovat a podporovat místní výběrovou kávu. Zatím jsou ale jejich snahy spíše v menšině. Námi nabízená káva samozřejmě patří svou kvalitou mezi kávy výběrové. Věříme, že vám přinese dosud nepoznaný chuťový zážitek – tato káva se na evropském trhu vyskytuje poprvé.

Okres Doi Saket, v provincii Chiang Mai, je nejstarším místem v Thajsku, kde se pěstuje káva. S komerčním pěstováním kávy se v této provincii začalo později, což se pozitivně odrazilo na kávových kultivarech. V sedmdesátých letech se zde zasadily první stromky Arabiky v rámci programu boje s opijem (káva měla nahradit mák setý, jakožto ilegální rostlinu určenou pro výrobu drogy). Kávové rostliny zde nikdy nebyly, na rozdíl od jiných regionů, nahrazeny vysoce výnosnými hybridními odrůdami. Proto se na mnoha farmách vyskytují ještě staré původní odrůdy, především Arabica Typica.

Zákazníci také nakoupili

merchant
merchant
merchant
merchant
merchant
merchant

Hodnocení (5x)

Hodnocení celkem
4.6 / 5
Doporučuje
100%
5 z 5 uživatelů
Vojtěch ověřený zákazník 18. Září
Hodnocení: Doporučuje produkt
Výborný poměr cena/výkon. Káva chuťově moc dobrá. Doufám že bude opět k mání...
Lu Orlova ověřený zákazník 19. Srpen
Hodnocení: Doporučuje produkt
Lucie ověřený zákazník 24. Červenec
Hodnocení: Doporučuje produkt
Výborná káva, jemná přesto výrazná, krásně voní, sladká, čokoládové tóny, moc nám chutnala.
Zobrazit všechny recenze

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí

O farmáři

Farmář
Sdružení farmářů Doi Saket
Země
Tanzanie
Region
Doi Saket
Nadmořská výška
1300-1500 m.n.m.
Odrůda
Typica, Catimor
O farmáři

V Doi Saket funguje sdružení farmářů, které vede místní starosta pan Opp. Tento muž je velmi progresivní, jako svůj hlavní úkol si vytyčil zvyšování kvality doi saketské kávy a zároveň pochopil důležitost propojování místních farem se světem výběrové kávy. Káva se zde pěstuje ve stínu lesa, který je navíc přísně chráněným územím. Je zpracovávána tradiční metodou promývání. Kávové třešně jsou vyloupány a promyty přímo na farmě každé z rodin a poté sušeny na dřevěných dvorech nebo na bambusových vyvýšených postelích. Následně jsou zbaveny tzv. pergamenu, předposlední vrstvy kolem zrna, tříděny podle velikosti a hustoty a nakonec ještě jednou ručně protříděny.