Výběrový Vánoční espresso blend z české pražírny Jizba Luhačovice je charakteristická tóny čokolády, ořechů a rumu.
Ke sváteční příležitosti si pražírna Jizba Luhačovice připravila směs složenou ze tří káv: naturální Brazílie přináší hutné tělo, experimentálně zpracovaný El Salvador dodává příjemnou krémovost a nádech karamelu a rumu, promytá Peru tuto hutnost zase vyvažuje a celé směsi vdechuje jiskru lehounké ovocnosti. Chuťovým profilem může vhodně doplnit vánoční cukroví, k pohodě zase přispěje společně s vůní vánočního stromečku.
Na farmě San Ignacio, na severu Peru, pěstují farmáři svou kávu na malých plantážích s úměrně malým výnosem. Jelikož sklizeň za den nenabývala objemu, který by importéři výběrové kávy mohli distribuovat jako samostatné loty (jak je tomu zvykem), farmáři sklizně přeprodávali dál na komoditní trh, který jim poskytoval jistotu neférově malých, ale rychlých peněz. V minulosti byl také potenciál pro vznik výjimečných káv - uložený v úrodné půdě a vysokých horách - ztracen kvůli nedostatečné edukaci během sběru, zpracování a sušení. Program ‘Regional Select’ systematicky nastoluje lepší podmínky pro farmáře, pomáhá jim s prodejem káv za lepší cenu a poskytuje podmínky pro jejich řemeslný růst.
Antonio Francisquini vlastní několik kávových farem pod názvem Lagoa Torta. Se svými devadesáti milióny kávovníků patří mezi největší producenty v Brazílii. Běžně se jeho produkce pohybuje mezi pěti sty a sedmi sty tisíci šedesátikilových pytlů. V současnosti je díky bohatým zkušenostem považován v kávové kultuře za kávového barona 21. století. Pro jeho znalosti, produktivitu a kvalitu v oboru jej Brazilci dokonce přezdívají “Rei de Café” - "Král kávy". Jeho farmy najdeme ve státech Minas Gerais a Bahia. Pěstování kávy se věnoval také v jižní oblasti Brazílie - státě Parana - avšak kvůli extrémně složitým podmínkám na pěstování se zde rozhodl od kávy upustit.
Farma El Cipres se nachází na severních svazích sopky Picacho v kávové oblasti Bálsamo-Quezaltepec, v obci Nejapa a departementu San Salvador. Farma je v rodině od roku 1880, tehdy ji koupil Dr. Emilio Alvarez Lalinde, když se rodina přestěhovala do El Salvadoru z Kolumbie, odkud si zároveň přinesla i znalosti o pěstování a zpracování kávy. Farmu v roce 1992 převzala rodina Alvares Gallardo, která přinesla novou vášeň a odhodlání tvrdě pracovat na získání certifikace RFA a také na posunutí dalších aspektů farmaření. El Cipres se skládá z 90 hektarů půdy na které se pěstuje káva a 5 hektarů lesa ve kterém žijí zvířata. Pozemek je dlouhý tenký pás začínající v 1070 m n.m. a šplhající se až do 1800 m. n. m. Na farmě znovu zavedl starou praktiku pěstování, kdy jsou keře ohnuty a přivázány k zemi, tak, aby mohly bez problémů plodit, zatímco nové výhonky rostou vertikálně, což výrazně pomohlo zlepšit výnos. Aktuálně rodina produkuje 3000 pytlů ročně.
- Farma: Peru - San Ignacio, Brazílie - Lagoa Torta, El Salvador - El Cipres
- Nadmořská výška: 910 – 1 900 m n. m.