Takhle má chutnat kafíčko z Keni. V polském HAYBu upražili tuhle mňamku s kompotovou sladkostí jahod a červených jablíček s rybízovou kyselinkou v závěru.
Proces praní v Keni se může mírně lišit v závislosti na místě výroby, ale obecně zahrnuje namáčení, které je pro tuto pěstitelskou zemi jedinečné. Káva se nejprve sklidí zralá a ještě týž den se zbaví slupek, poté se obvykle 24-48 hodin fermentuje v otevřených betonových nebo cementových nádržích. Poté se káva důkladně promyje vodními kanály a namáčí se pod vodou po dobu 12-72 hodin. Poté se veškerá káva přemístí do sušárny slupek, kde dosáhne přibližně 44% vlhkosti, načež se rozloží na tradičních sušárnách na 9-13 dní v neustálém střídání. Jakmile vlhkost dosáhne 11-13 %, káva se přesune do zásobníků na kondicionování, kde se skladuje a každé dva dny otáčí, aby se homogenizovala vlhkost a stabilizovala pergamenová káva.
Ruiru 11 je kompaktní, vysoce výnosná odrůda vyvinutá v Keni, aby umožnila intenzivnější produkci kávy s menšími ztrátami způsobenými chorobami a škůdci.
Batian je vysoká odrůda, která kombinuje vysoké výnosy, toleranci ke rzi kávových listů, odolnost vůči chorobám kávových bobulí a dobrou kvalitu šálku.
SL28 je odrůda která odolává suchu a má velmi dobrý potenciál kvality šálku, ale je náchylná k závažným chorobám. Běžně se vyskytuje v Keni, Malawi, Ugandě, Zimbabwe.