Guatemala LOS SANTOS

od Coffeein

230 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Coffeein
Krajina
Guatemala výběrová káva Guatemala
Region
Chimaltenango
Použití
Omni, Espresso, Filtr
Stupeň pražení
Světlé
Způsob zpracování
Promyté (washed)

Výběrová káva Guatemala Los Santos ze slovenské pražírny Coffeein je charakteristická tóny mlečné čokolády a bobulovitého ovoce.

Luis Pedro Zamora patří již k 4. generaci, která podniká v kávovém odvětví. Kávovému řemeslu se přiučit už od malička při svém dědečkovi a i otci. Jak to už bývá zvykem, tak mladá krev přinesla do rodinné firmy nové nápady. Luis Pedro přesvědčil svého otce, že nová, rozumnější a lepší cesta je spolupracovat s drobnými farmáři, kteří vědí produkovat kávu výběrové kvality (speciality grade). Proto se od roku 2000 začaly orientovat na spolupráci s drobnými farmáři z regionu Chimaltenango, kvůli kterým vybudovali svou zpracovatelskou stanici Bella Vista.

Ve své zpracovatelské stanici vykupují kávu od lokálních drobných farmářů. Spolupracují výlučně jen s farmáři, kteří dbají na kvalitu pěstování a sklizně. Na oplátku jim platí za kávu férové ​​ceny, ale dbají i o jejich vzdělání a růst, a proto je pravidelně školí a učí, jak být lepší v pěstování kávy.

Los Santos je pojmenování pro vlastní blend káv, který vykupují od zmíněných farmářů. Tento blend má přesné postupy zpracování. Od farmářů kupují jen dokonalé červené třešně odrůd Bourbon, Caturra, Catuai a Pache. Ty následně zpracují promytou metodou, fermentují 15 hodin a následně suší na přímém slunci 14 dní. Z těchto odrůd a postupu zpracování vznikne jedinečná chuť kávy, kterou nazvali Los Santos.

  • Původ: Guatemala, Chimaltenango
  • Farmář: drobní farmáři z regionu

  • Stanice: Bella Vista
  • Půda: vulkanicko-písčitá
  • Odůda: Bourbon, Caturra, Catuai, Pache
  • Zpracování: promyté, sušené na slnku
  • Nadmořská výška: 1500 - 2000 m n. m.
  • Sklízeň: ručný, leden – duben 2018

Zákazníci také nakoupili

Coffee Source - Rwanda GISHEKE

Hodnocení

Hodnocení celkem
0.0 / 5
Doporučuje
0%
0 z 0 uživatelů

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí