Etiopie Kelloo (světlé pražení)

od Gnome's coffee

5.0(6x recenze)
290 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Gnome's coffee
Krajina
Etiopie
Region
Onomia
Chuťový profil
Broskve, Černý čaj, Grep
Stupeň pražení
Světlý
Metoda přípravy
Aeropress, Chemex, Chytráček, Vacuum Pot, Hario V60
Způsob zpracování
Promyté (washed)
Popis produktu

Naše výběrová káva se vyrábí z kávových třešní pěstovaných na menších plantážích (jejichž rozloha nepřesahuje v průměru více než jeden hektar půdy) v etiopské oblasti West Arsi. Kávu zde sbírají drobní farmáři, kteří během celého procesu vynakládají při výběru a třídění zrn nejvyšší úsilí, aby káva mohla nést označení Grade 1 (nejvyšší kvalita). Tito soukromí vlastníci plantáží prodávají svou sklizeň v promývací stanici Gora Kone, která zrna následně zpracovává a prodává na burze. Konkrétní sběr naší Kelloo kávy (Lot 2) pochází z přelomu let 2015 - 2016.

Specifická je také metoda pěstování naší kávy - kávovníky se nechávají růst v přirozeném prostředí, bez umělé kultivace, díky čemuž se zde pěstuje nesčetné množství variet a hybridů původních a divokých odrůd. Tyto odrůdy vyznačující se zajímavými a jedinečnými chuťovými profily jsou souhrnně označovány jako etiopský heirloom (z anglického výrazu pro něco původního, rostoucího v dané lokalitě od pradávna).

Kraj (woreda) Nensebo je, co se pěstování kávy týče, poměrně novou oblastí, nicméně leží na pomezí oblastí Sidamo a Harar, které jsou v kávové kultuře již delší dobu obecně známé. Právě díky blízkosti oblasti Sidamo má naše káva jedinečné citrusové a květinové tóny, lehkou texturu a vyrovnanou chuť. Oblast Harar a vysoká nadmořská výška jí naopak zase charakterizují střední až lehkou aciditou, plným tělem a tóny borůvek.

  • Hodnocení (7x)
  • Diskuze
  • Zákazníci také nakoupili
Hodnocení celkem
5.0 / 5
Doporučuje
100%
7 z 7 uživatelů
Antonín Daněk ověřený zákazník 14. Září
Hodnocení: Doporučuje produkt
Fakt supr, nejvíc mi chutnala připravená pomocí V60.
Lenka S. ověřený zákazník 31. Srpen
Hodnocení: Doporučuje produkt
Mňamka!
Jaroslava ověřený zákazník 4. Srpen
Hodnocení: Doporučuje produkt
Zobrazit všechny recenze
Celkem dotazů
0
0 odpovědí
merchant
merchant
merchant