Etiopie Kelloo (světlé pražení)

od Gnome's coffee

4.9(5x recenze)
Cena: 290Kč
Skladem > 5ks / Doručení od 22.8. (ÚT)
Kávu pražíme jednou za týden

Typ balení:

   

Typ namletí:

 
nebo
Pražírna
Gnome's coffee
Krajina
Etiopie
Region
Onomia
Chuťový profil
Broskve, Černý čaj, Grep
Stupeň pražení
Světlý
Metoda přípravy
Aeropress, Chemex, Chytráček, Vacuum Pot, Hario V60
Popis produktu

Naše výběrová káva se vyrábí z kávových třešní pěstovaných na menších plantážích (jejichž rozloha nepřesahuje v průměru více než jeden hektar půdy) v etiopské oblasti West Arsi. Kávu zde sbírají drobní farmáři, kteří během celého procesu vynakládají při výběru a třídění zrn nejvyšší úsilí, aby káva mohla nést označení Grade 1 (nejvyšší kvalita). Tito soukromí vlastníci plantáží prodávají svou sklizeň v promývací stanici Gora Kone, která zrna následně zpracovává a prodává na burze. Konkrétní sběr naší Kelloo kávy (Lot 2) pochází z přelomu let 2015 - 2016.

Specifická je také metoda pěstování naší kávy - kávovníky se nechávají růst v přirozeném prostředí, bez umělé kultivace, díky čemuž se zde pěstuje nesčetné množství variet a hybridů původních a divokých odrůd. Tyto odrůdy vyznačující se zajímavými a jedinečnými chuťovými profily jsou souhrnně označovány jako etiopský heirloom (z anglického výrazu pro něco původního, rostoucího v dané lokalitě od pradávna).

Kraj (woreda) Nensebo je, co se pěstování kávy týče, poměrně novou oblastí, nicméně leží na pomezí oblastí Sidamo a Harar, které jsou v kávové kultuře již delší dobu obecně známé. Právě díky blízkosti oblasti Sidamo má naše káva jedinečné citrusové a květinové tóny, lehkou texturu a vyrovnanou chuť. Oblast Harar a vysoká nadmořská výška jí naopak zase charakterizují střední až lehkou aciditou, plným tělem a tóny borůvek.

  • Hodnocení (6x)
  • Diskuze
  • Zákazníci také nakoupili
Hodnocení celkem
4.9 / 5
Doporučuje
100%
6 z 6 uživatelů
Jaroslava Kolibačová ověřený zákazník před týdnem
Hodnocení: Doporučuje produkt
Michal Novák 13. Červenec
Hodnocení: Doporučuje produkt
Skvělá káva, ve které se při popíjení v jednom doušku dostanete skrze sladkost k citrusům a zpět. Super! :)
Mirka K 20. Duben
Hodnocení: Doporučuje produkt
Kávu jsem si připravila na V60 a jednoznačně doporučuji. Byla příjemně jemná. Dostala jsem ji jako dárek od známého. Brožurka s návodem mile překvapila .
Zobrazit všechny recenze
Celkem dotazů
0
0 odpovědí
merchant