Doporučujeme na espresso
Fanoušci espresso nápojů pozor! Vybrali jsme pro vás ty nejlepší výběrové kávy, abyste nemuseli ztrácet čas hledáním. Každá z káv je určena pro přípravu espressa, ale nic se nestane, pokud ji otestujete i na jinou alternativní metodu.
merchant
White blend je směs dvou arabik, která je namíchaná pro vyvážené espresso. Skladá se z El Salvadoru Las Nubes a Indie Balmaadi. Její sladkost perfektně vynikne i v mléčných nápojích. El Salvadoru Las Nubes: Isidro Battle koupil farmu Las Nubes (v překladu „oblaky“), v roce 1920. Tato rodinná farma neustále zdokonaluje zpracování kávy a vy máte možnost ochutnat zajímavou odrůdu vypěstovanou na farmě, která pochází z Keni. Indie Balmaadi: Káva pocházející z této farmy byla oceněna cenou Flavor of India, Fine cup award 2004 jako nejlepší káva z Indie a též jako nejlepší arabika z regionu Nilgiris. Káva je pěstována dle principů biodynamického zemědělství.
Pražírna
Charakteristika
Javorový sirup, Mandle, Med, Sušené ovoce
merchant
Sladce čokoládová chuť s vůní oříšků a příjemnou dochutí sušeného ovoce, taková je nová výběrová káva Brazílie Daterra Villa Borghesi od slovenské pražírny Green Plantation. Daterra je brazilský producent, který se orientuje na kvalitu už od 80. let, kdy výběrové kávy existovaly jako utopická myšlenka. Na rozdíl od většiny brazilských producentů, Daterra bere sociální a ekologicky přátelské pěstování kávy velmi vážně. Daterra je pionýrem inovace farmaření v Brazílii. Charakteristika: Chuť kakaa, vůně oříšků, dochuť sušeného ovoce Farmář: Daterra Farma: TABUÕES/BOA VISTA Sklízeň: 2016/2017 Odrůda: Catuai
Pražírna
Charakteristika
Kakao, Ořechy, Sušené ovoce
merchant
Tělo kávy je středně silné, krémové. V chuti dominuje až sirupová sladkost doprovázena šťavnatostí malého bobulového ovoce. Dochuť kávy je sladká, čokoládová a oříšková, s tóny skořice. Tuto espresso směs slovenská pražírna Coffeein upražila s přihlédnutím na moderní trendy v baristike. Směs tvoří z 50% Brazílie Cerrado Diamond a z 50% Kostariky z regiónu Tarazzu. Obě kávy jsou výběrové dle norem SCA, sbírány a tříděny ručně. Espresso Moderna je upražená přesně tak, aby byla sladká, čokoládová a šťavnatá. Káva hraje různými tóny a chutěmi. Je výborná na espresso, ale užijete si ji i v moka konvičce nebo přes French Press.
Pražírna
Charakteristika
Kakao, Rybíz, Třtinový cukr