Ochutnejte spolu s Fiftybeans lahodnou kávu Riripa - Nensebo z Etiopie, kde se snoubí tradice s moderními přístupy v pěstování kávy. Káva vás ohromí svou čistotou a bohatým aroma. V každém šálku ucítíte svěží tóny manga, které jsou doplněny jemným nádechem čokolády a karamelu s aciditou hroznového vína. Tato káva je jako stvořená pro milovníky sladkých jemných chutí, a při každém srku se budete cítit jako byste se propadli do ovocného ráje.
Tento lot pochází od 742 farmářů z regionu Sidama, kteří své třešně dodávají stanici Haji Berto. Sidama je nejproduktivnější region produkující kávu v Etiopii. Do roku roku 1995 to byla samostatná provincie. V současné době je oblast rozdělena na administrativní oblasti SNNPR, Somálsko a Oromia. Pěstitelské mikroregiony kávy Guji a Yirgacheffe se nacházejí také v Sidamo, ale jsou uváděny na trh pod jejich vlastním jménem. V Etiopii se kávovníky pěstují převážně v sadech, lesích, pololesích a plantážích. Přestože v této zemi není mnoho farem, je do produkce kávy zapojeno asi 15 miliónů lidí (od sběru po vývoz). Divoce rostoucí káva bývá obživou pro farmáře.
Při suché metodě jsou třešně po sběru rozprostřeny v tenké vrstvě na betonová patia, nebo na africké postele, kde se suší. Případně se na dosušování používají i mechanické sušičky. Káva musí být pravidelně otáčená, aby se zamezilo vytváření plísní a nezapočala nechtěná fermentace. Když je sušení u konce, ať na slunci nebo v sušičce, slupka se mechanicky odstraní v takzvaném dry millu. Suché zpracování samotné přidává kávě určité chuťové aspekty nehledě na odrůdu nebo na původ. Častokrát pozitivní, ale při špatně provedeném sušení mohou být negativní, a nenávratně tak zničit celý lot (část sklizně). V kávě v případě špatného sušení nacházíme fermentované až alkoholové tóny, kvas nebo dokonce hnůj. Na druhé straně, když je sušení provedeno tak, jak má být, suchá metoda přináší do šálku vždy ovocné chutě a krémové tělo.