Doručíme do Vánoc! (objednávky do 18.12.)
Všechny vytvořené objednávky do 18.12.2018 (12:30) garantujeme doručit do vánoc. Vyberte si z nabídky dopravců ZÁSILKOVNU nebo DPD a váš balíček doručíme včas a bez stresu. A jak to už bývá zvykem, užijte si vánoce, odpočiňte si a odstartujte nový rok jako kávový dobrodruh. Veselé vánoce!
Isidro Battle koupil farmu Las Nubes (v překladu „oblaky“), v roce 1920. Tato rodinná farma neustále zdokonaluje zpracování kávy a vy máte možnost ochutnat zajímavou odrůdu vypěstovanou na farmě, která pochází z Keni.Farmu Las Nubes koupil ve dvacátých letech Isidro Batlle a dodnes patří jeho rodině. Isidro hledal farmy s vysokou nadmořskou výškou, aby mohl produkovat nejkvalitnější kávu. El Salvador je znám pěstováním odrůdy Bourbon, která zde byla začátkem devatenáctého století kultivována. Tato odrůda byla populární i v okolních státech, v porovnání s nimi se ale zachovala převážně v El Salvadoru. Může za to občanská válka, během které okolní státy začaly vysazovat nové hybridy jako je Catimor a jeho klony, které jsou více resistentní, mají větší úrodu, ale kvalitou možná spíš zaostávají za...
Pražírna
Charakteristika
Javorový sirup, Mandle, Med
Při cestování a hledání nových káv v Kolumbii, bylo pro pražírnu Nordbeans Exotico jasným favoritem z vybraných káv na espresso a filtr. Jak sama pražírna říká: "byli moc rádi, že se nám ho podařilo zakoupit i po druhé." Káva pochází z malých farem v údolí řeky Cauca. Jedná se o kávu se středním hladkým tělem a náznakem acidity, to aby zas nepůsobilo úplně tradičně, nejedná se o konzervativní záležitost. Skvělá volba pro stabilní espresso nebo filtr! Kolumbie Exótico od pražírny Nordbeans si za poslední měsíce získala na portálu Kofio mnoho fanoušků a její hodnocení dosáhlo neuvěřitelných 100%. Kávu doporučujeme pro všechny kávové nadšence a také pro ty, kteří hledají ideální dárek pod vánoční stromeček.
Pražírna
Charakteristika
Citrusy, Čokoláda, Cukrová třtina
Vysokou kvalitu si tato káva drží díky ustavičné péči pěstitelů a výšce až 1550 m.n.m., ve které je káva pěstována. Jsou zde bohaté dešťové srážky a chladnějsí klima. Káva se zde sbírá pouze ručně, kvůli nedostupnosti terénu a v souladu s přírodou. Většina kávových plantáží patří menším farmářům v oblasti Sigri. Káva má sladkou vůni, s tóny ořechů a čokolády, s nádechem ovocných plodů akořeněnou bohatou chutí. Jemná acidita. Zpracování mokrou cestou. Středně pražená. Špičková kvalita.
Pražírna
Charakteristika
Čokoláda, Smetana, Meruňky, Rybíz