Velmi komplexní šálek ve kterém se prolínají sladké tóny broskví s hřejivou ostrostí skořice je ideální do zimního počasí. Rafinovaná bohatost rumu dodává chuťovému profilu hloubku, zatímco sametové podtóny karamelu přinášejí luxusní sladkost, což vede k jedinečně vrstevnatému a uspokojivému zážitku.
Oblast na východní Jávě, která se rozkládá na svazích sopky Argopuro, je díky bohaté sopečné půdě a vysoké nadmořské výšce známá svou produkcí kávy. Ikonická sopka vytváří nádhernou krajinu Javanase v regentství Situbondo. V době, kdy se káva v Indonésii začala pěstovat, bylo běžné, že holandští kolonizátoři pěstovali na velkých pozemcích nekvalitní kávovník Robusta.
Ve 21. století však došlo k posunu směrem k arabice, zejména na východní Jávě, kde se objevilo více mikrolotů vlastněných producenty experimentujícími s novými, inovativními metodami zpracování. Tento lot je jedním z příkladů této revoluce v kvalitě kávy v Indonésii. Producent Pak Muhlisin založil v roce 2014 družstvo Pokmas Walida, které sdružuje výrobce v oblasti a šíří osvětu o nových metodách zpracování, které zlepšují kvalitu.
Během sklizně každý producent pečlivě ručně sbírá třešně a převáží je do sběrné stanice přilehlé k mokrému mlýnu Pokmas Walida. Zde se třešně ponoří do vody — tím se odstraní nezralé třešně a další nečistoty. Po vytřídění se káva vloží do velkých nádrží s vodou a na 72 hodin se přikryje, aby se zahájila fermentace. Tím se rozkládá vnější sliz, což přispívá k vytvoření jedinečného chuťového profilu. Po ukončení fermentace se třešně rovnoměrně rozprostřou na krytá vyvýšená lůžka, kde se suší 15 dní, a poté se přesunou na plachtové terasy, kde se suší dalších 10 dní. Třešně se pravidelně přemísťují, aby se zabránilo vzniku plísní a nechtěné fermentaci. Po dosažení ideálního obsahu vody je káva připravena k loupání. Usušené třešně se převezou nákladním autem do 50 km vzdáleného mlýna, kde se před vývozem vyloupou a nechají odpočinout.
- Nadmořská výška: 1 200 - 1 400 m n. m.