Chemex CM-6A dřevěná rukojeť

1390 Kčsleva -20%
1119 Kč vč. DPH
Skladem > 5ks
Značka
Chemex
Materiál
Sklo, Dřevo
Barva
Průhledná, Hnědá
Objem (ml)
880 ml
Výška
21,6 cm
Průměr
13 cm

Dizajnový dripper na přípravu kávu Chemex CM-6A je vynálezem německého chemika Petra J. Schlumbohma. Na první pohled se může zdát, že se jedná o vázu na růže nebo karafu vody, ale opak je pravdou. Chemex je designovou ikonou ve světě filtrované kávy. Výsledný nápoj, který proteče papírovým filtrem je unikátně čistý a dokonale odráží ty nejlepší charakteristické rysy kávy.

Chemex CM-6A je v podstatě upravená Erlenmeyerova nádoba, doplněná o krásný dřevěný korzet a kožený opasek. Hlavním materiálem je borosilikátové sklo. Zajímavým faktem v spojistosti s Chemexem je fakt, že díky svému designu je součástí proslulého muzea designu v New Yorku.


Příprava kávy v Chemexu?

Pan Schlumbohm, okomentoval Chemex pro magazin TIMES slovy: "I úplný trouba dokáže pomocí Chemexu připravit výbornou kávu."

Příprava filtrované kávy je opravdu jednoduchá. Do horní části vložíme papírový filtr, který díky svému kornoutovému tvaru, zapadne do prostoru velmi jednoduše. Filtr propláchneme horkou vodou, nejlépe s konvicí s dlouhou hubicí jako naše Brewista (Brewista rychlovarná konvice 1,2 l) nebo Hario Bona. Následně dovnitř nasypeme čerstvě namletou kávu (výběrová káva pro Chemex) a začneme ji zalévat v pravidelných intervalech krouživým pohybem.

Způsob přípravy kávy pomocí Chemexu je velmi podobný dripperu Hario V60. Narozdíl od V60 má Chemex hladké tělo, což způsobuje nutnost mletí kávy o trošku hrubší než v případě zmíněného dripperu. Jedná se o středně hrubé mletí.

Video:

Zákazníci také nakoupili

Papírové filtry Chemex 6-10 šálků
Konvice Hario Bona Enamel 0,8l

Hodnocení

Hodnocení celkem
0.0 / 5
Doporučuje
0%
0 z 0 uživatelů

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí