Nyní odesíláme i na Slovensko!
České pražírny na jednom místě, s jednou dopravou a jednou platbou i na Slovensku? Ano, čtete (slyšíte) dobře! Nyní odesíláme všechny kávy a příslušenství na Slovensko a to jen za 90 Kč. Naše kávové předplatné má dokonce dopravu zdarma a to s blížícími se vánocemi jistě potěší. Hranice jsme zbourali a Kofio je oficiálně Československé!
merchant
Carlos Enrique Tunubala s manželkou Hermides na své farmě Los Naranjos produkují již několik let výběrové kávu té nejvyšší kvality. A co více, rok od roku je jejich káva lepší a lepší. Klíčem k jejich úspěchu je, dle slov Hermides, maximální hygiena při sběru, zpracování a skladování třešní.  Department Cauca, ve kterém se farma nachází, najdeme na jihozápadě Kolumbie. Tento region se nám moc líbí, protože je velmi hornatý a tím pádem se zdejší kávy sučí mnohem déle. Z následek to má velmi komplexní chutě a aroma ve výsledném nápoji. Při prvním ochutnání bychom určitě neřekli, že je tento lot Tunubala kolumbijská káva, spíše bychom ji určili jako etiopskou. Na sběr kávy najimají na Los Naranjos pomocné dělníky, dále už si ji ale zpracovávají tradičním promytým způsobem na vlastní mikro stanici...
Pražírna
Charakteristika
Borůvky, Smetana, Švestkový džem
Po limitované Kathakwě přichází o něco umírněnější Gatina, ale o nic méně zajímavá! Zaujala tě její senzorika? Nás taky! Kombinace chutí by se dala připodobnit k milkshaku z tropického ovoce s lehce grepovou dochutí. Na to, že je tenhle lot z první vlny sklizní na tento rok, si pořád drží skvělou formu!Pořád platí, že kávy z Kenyi obsahují vyšší množství kyseliny fosforečné, což je látka, která je pevně zakořeněná v DNA každého z nás. A za druhé je to proces zvaný “soaking”. Poté, co se káva promyje, dokončí proces fermentace a vymyjí se poslední zbytky dužiny ze zrn, káva se znovu ponoří pod hladinu čisté vody na dalších 24 hodin. To přiměje aminokyseliny a bílkoviny se dál rozvíjet a dosáhne se tak vysoké acidity a plných ovocných chutí. 
Pražírna
Charakteristika
Maracuja, Med, Mléčný oolong
Finca Mi Refugio (v překladu „mé útočiště“) je malá farma na východě jedné z našich oblíbených kávových oblastí Kolumbie, Huila - nachází se v těsné blízkosti proslaveného kávového městečka Pitalito. Tato velmi sladká, čokoládová, ovocná káva je dobrým příkladem dokonalé prodloužené fermentace, která přeměňuje obvyklou odrůdu (Variedad Colombia) do krásné sladké výběrové kávy. Vyzkoušejte to ve svém oblíbeném útočišti i vy.
Pražírna
Charakteristika
Červené ovoce, Citrusy, Čokoláda