259 Kč vč. DPH
Momentálně vyprodáno
Pražírna
Fiftybeans
Krajina
Mexiko, Nikaragua, Guatemala
Chuťový profil
Čokoláda, Holandské kakao
Stupeň pražení
Tmavý
Metoda přípravy
Espresso, Mokka konvička

Rádi bychom Vám představili Fifty espresso. Je to naše vymazlená káva, na jejímž „naladění“ jsme pracovali téměř 3 měsíce. Jedná se o směs 4 káv z Amerického kontinentu, tedy:

25% Mexiko Monte Alban

25% Nikaragua La Mia honey

25% Guatemala San Antonio

25% Nikaragua Los Cipreces

Pojďme si tento espresso blend a jeho filozofii blíže představit v následujících bodech:

- Fifty espresso je káva pražená stylem tzv. amerického espressa, což je o malinkatý kousek tmavší stupeň pražení, než u našich běžných „espresso roastů“

- díky tmavšímu pražení je Fifty espresso vhodné jak do profesionálních espresso kávovarů, tak do tzv. kancelářských a domácích automatických kávovarů

- vyznačuje se téměr nulovou aciditou (kyselostí) a plným tělem s velkou mírou sladkosti

- při pražení se stále pohybujeme v mezích 1. cracku, což znamená, že káva nebude po delší době v balení zapáchat tak, jak tomu bývá u tmavého italského stylu pražení, kde se oleje „derou“ na povrch zrnka.

- cuppingové skóre všech káv, které jsou v blendu obsaženy, se pohybuje mezi 83-85 body, dle stupnice SCAA. Jedná se tedy o výběrovou kávu. Samozřejmostí je, že kávy jsou 100% arabika.

- Fifty espresso se skláda ze 4 druhů káv proto, abychom byli schopni udržet chuťový profil kávy po celý rok. Vzhledem k tomu, že používáme zejména kávy z aktuálních sklizní, občas se stane, že nějaká z káv dojde. Nahradíme ji pak novou, a to s minimálními následky na chuťový profil.

Zákazníci také nakoupili

merchant
merchant

Hodnocení

Hodnocení celkem
0.0 / 5
Doporučuje
0%
0 z 0 uživatelů

Diskuze

Celkem dotazů
0
0 odpovědí